GPT-4 Teknik Rapor Çevirisi 1

GPT-4 Teknik Rapor Çevirisi 1

Bu benim için önemliydi çünkü bunun sayesinde telefonlarındaki arama ve rehber uygulamalarını açık tutabilmek mümkün oldu. Bu her ebeveyn kontrolü uygulamasında vardır diye düşünebilirsiniz ama test ettiğim çoğu uygulamada bu seçenek yoktu ve süre sınırından sonra telefon tamamen kilitleniyordu. Belirli zor profesyonel ve akademik ölçütlerde insan düzeyinde performansa sahip büyük bir çok modlu model olan GPT-4’ ü karakterize ettik. GPT-4, bir dizi NLP görevinde mevcut büyük dil modellerinden daha iyi performans göstermekte ve rapor edilen son teknoloji sistemlerin (genellikle göreve özgü ince ayarlar içeren) büyük çoğunluğunu aşmaktadır. Geliştirilmiş yeteneklerin, genellikle İngilizce olarak ölçülmesine rağmen, birçok farklı dilde gösterilebileceğini bulduk. Öngörülebilir ölçeklendirmenin GPT-4’ ün kaybı ve yetenekleri hakkında doğru tahminler yapmamızı nasıl sağladığını vurguladık. Fakat her türlü fakirlikten kurtulmayı salık veren inançlara sahip olmasına rağmen fakirlik yakasını bırakmıyorsa onun sebebi dinî inançları olmasa gerektir. Veya sokakları yeterince düzenli ve temiz değilse, kanalizasyon sistemleri yetersizse bunun sebebi, dinî inanış biçiminin bunları teşvik ediyor olması değildir. Bir Müslüman insan grubu etkili bir trafik işaret sistemi inşa edemeyebilir. Ama trafiği etkili biçimde düzenleyen bir sinyalizasyon sistemi kuramamış olmak veya ışık, hava, su ve yeşili en etkili ve estetik biçimde kullanacak bir kentsel dönüşüm projesi yapamamış olmak bireyi veya topluluğu Müslüman olmaktan çıkarmaz.

GPT-4 tüm ölçütlerde mevcut LM’ lerden daha iyi performans göstermekte ve DROP hariç tüm veri kümelerinde ölçütlere özgü eğitimle SOTA’ yı geçmektedir. Her bir görev için GPT-4’ ün performansını değerlendirmede kullanılan birkaç atış yöntemiyle birlikte raporluyoruz. GSM-8K için, eğitim setinin bir kısmını GPT-4 ön eğitim karışımına dahil ettik (bkz. Ek E) ve değerlendirirken düşünce zinciri yönlendirmesi [11] kullandık. Çoktan seçmeli sorular için, modele tüm cevapları (ABCD) sunuyoruz ve bir insanın böyle bir sorunu nasıl çözeceğine benzer şekilde, cevabın harfini seçmesini istiyoruz\. Canlı krupiyelerle oyna, gerçek bir casinomhub atmosferini evinden hisset. mostbet giriş\. Mevcut makine öğrenimi ölçütlerinin çoğu İngilizce yazılmıştır. GPT-4, mevcut dil modellerinin yanı sıra, genellikle kıyaslama ölçütüne özgü işçiliğe veya ek eğitim protokollerine sahip olan daha önceki son teknoloji (SOTA) sistemlerden önemli ölçüde daha iyi performans göstermektedir (Tablo 2). Bu raporda ayrıca projenin temel zorluklarından biri olan, çok çeşitli ölçeklerde öngörülebilir şekilde davranan derin öğrenme altyapısı ve optimizasyon yöntemleri geliştirme konusu da ele alınmaktadır. Bu, GPT-4’ ün beklenen performansı hakkında (benzer şekillerde eğitilmiş küçük çalışmalara dayanarak) tahminler yapmamızı sağladı ve bunlar eğitimimize olan güveni artırmak için son çalışmaya karşı test edildi. Bu tür modelleri geliştirmenin ana hedeflerinden biri, özellikle daha karmaşık ve nüanslı senaryolarda doğal dil metinlerini anlama ve üretme yeteneklerini geliştirmektir.

  • [11] Jason Wei, Xuezhi Wang, Dale Schuurmans, Maarten Bosma, Ed Chi, Quoc Le ve Denny Zhou.
  • Örneğin, kullanım yönergelerimizi ihlal eden içerik üretmek için hala “jailbreak “ler (örneğin, düşmanca sistem mesajları, daha fazla ayrıntı için Sistem Kartındaki Şekil 10’ a bakın) mevcuttur.
  • Genellikle bir kum tanesiyle çakıl taşı arasında büyüklüğe sahip olan bu parçalar, kuyruklu yıldızın yörüngesinde hareketlerine devam ederler.

Fakat daima çıkış noktasının bulunduğu takım yıldızı işaret ederler. Dolayısıyla meteor yağmurları süresince atmosfere giren gök taşlarını, yıldız kayması şeklinde görebileceğiniz gibi zaman zaman ateş topları şeklinde de görebilirsiniz. [5] GSM-8K için eğitim setinin bir kısmını GPT-4’ ün eğitim öncesi karışımına dahil ettik (ayrıntılar için Ek E’ ye bakın). Değerlendirme yaparken düşünce zinciri yönlendirmesi [11] kullandık. [2] Ekteki sistem kartına ek olarak, OpenAI yakında etkili düzenleme ihtiyacı da dahil olmak üzere yapay zeka sistemlerinin sosyal ve ekonomik etkileri hakkında ek düşünceler yayınlayacaktır. [11] Jason Wei, Xuezhi Wang, Dale Schuurmans, Maarten Bosma, Ed Chi, Quoc Le ve Denny Zhou. Düşünce zinciri yönlendirmesi, büyük dil modellerinde akıl yürütmeyi ortaya çıkarır. GPT-4 ve daha küçük modellerin GPT-4 ve daha küçük modellerin Hindsight Neglect görevindeki performansı. Doğruluk y ekseninde gösterilmiştir, daha yüksek olan daha iyidir. Ada, babbage ve curie, OpenAI API [41] aracılığıyla kullanılabilen modellere atıfta bulunmaktadır.

Hangi tür inanç, tutum ve faaliyetlerin hangi inancı benimseyenlerde bulunabilir olduğunu tespit etmeye çalışalım. Sizin ve bilgilerinizin güvende kalması için kapsamlı testlere dayanan dürüst, doğru ve uygulanabilir bilgilerle siber güvenlik hakkında daha bilinçli seçimler yapmanıza yardımcı olmak. Benim gibi geniş bir ailede korunması gereken cihaz ihtiyacı, tek çocuklu bir aileninkine göre çok daha fazladır. Ben fiyat seçeneklerinin çok aşamalı özellik paketleri yerine, korunan cihaz sayısına göre şekillenmesini tercih ediyorum. WebWatcher’ın hoşuma gitmeyen bir diğer yanı, fiyat planlaması. Her abonelik yalnızca bir cihazı kapsadığından, benim gibi 5 çocuklu bir ebeveynseniz, cebinizden epey para çıkacaktır. Kurulum sırasında Mobicip’i oğlumun Facebook, Instagram ve Snapchat hesaplarına bağladım (Snapchat takibi yalnızca Android cihazlarda yapılabiliyor). Ardından; timeline güncellemeleri, irtibatta olduğu kişiler ve diğer aktivitelerini ebeveyn panosu üzerinden takip etmeye başladım. Bu ayarları, ailemin günlük programına göre yapmaya çalıştım ve günlük kullanım limiti belirledim. Farklı program türlerine alışmak birkaç günümü aldı ama bu ayarları yaptıktan sonra söz konusu bölüme tekrar bakmak zorunda kalmadım.

“Siz İslam diyorsunuz ama Müslüman olmayanlar bile İslami kriterlere göre daha ilerdeler” imasıyla. Dindar mahfillerde bu endekse ilgi duyulmasının sebebi sanki daha farklı. Yazılımın çok övündüğü sosyal medya takibi özelliğini ise hiç beğenmedim. Uygulamanın beni uyarması için sakıncalı olan tüm anahtar kelimeleri ve ifadeleri girmek zorundaydım. Ama tüm bu argo kelimeleri bilmem gerektiğinin farkına vardım. Üstelik, çocuklar mesaj gönderirken kelimeleri çoğu zaman yanlış yazdıkları için bu tür yanlış kullanımları da tahmin etmek zorundaydım. Sonunda, bunun benim için çok zor bir iş olduğuna karar verdim. MMGuardian’ın spesifik kategoriler için bir listesi olduğu söylense de bu listeyi hiçbir yerde bulamadım. Mesaj bombardımanına maruz kalmamak için bana gelen bildirimlerin sıklığını kendim belirleyebiliyorum. Siber zorbalıkla mücadele konusunda tuş kaydının muhteşem bir araç olduğunu keşfettim. Sosyal medya takip araçları ise SMS mesajları ya da Facebook, WhatsApp, Snapchat gibi uygulamalardan gelen mesajların fotoğraflarını gösteriyor.

Leave A Comment